Pazartesi, Temmuz 17, 2017

Yaz Tatili Planı Nasıl Yapılır?

Herkesin yaz aylarının gelmesi ile birlikte kafasında canlanan bir tatil isteği vardır. Özellikle havanın en sıcak olduğu günlerde denize ya da havuza gitmek hepimizin aklından geçer ve hemen araştırmalara başlarız. İşte tam burada yaz tatili planları devreye girerek ya kısa zamanlı ya da uzun zamanlı bir tatil oluşturmamıza yardımcı olur. Çalışan insanlar için izin zamanlarını beklemek gerekirken, gençler ve çalışmayan insanlar için aslında yılın her ayında tatil yapabilmek mümkündür. Bu detaylara bağlı olarak öncelikle uygun olduğumuz günleri ayarlayarak planın ilk adımını tamamlıyoruz. Daha sonra tatilden beklentimizin ne olduğunu düşünüyoruz ve deniz tatili mi yoksa kültürel bir tatil mi istediğimize karar veriyoruz. Bu detay önemli, çünkü Türkiye her insanın tatil anlayışını karşılayabilecek çok fazla yöreye ve bölgeye sahip.
Tatil türünü de seçtikten sonra sıra planımızı gerçekleştireceğimiz şehri seçmeye geliyor. Bu aşama bence en zevklisi çünkü o kadar güzel yerler var ki insan karar vermekte çok zorlanıyor. Bu arada da yeni bir sürü güzel yer keşfediyor. Ben yaz tatili planım için Alanya’yı tercih ettim. Çünkü hem denize girmek hem de gezilecek yerler keşfetmek istedim. Sizin için önerim ise, Lefkoşa ve Denizli olacaktır. Daha çok eğlenmek ve sıcacık denizlere girmek istiyorsanız da İzmir, Antalya ve Muğla üçlüsünü değerlendirebilirsiniz. Yaz aylarında ekstra sıcak olan şehirlere gitmeniz sizi biraz zora sokabilir gibi geldiğinden yaz tatili için Nevşehir ve çevresini önermiyorum.
Tatil planınıza dair pek çok şeyi halletmiş olmalısınız. Gideceğiniz yere gitmeden önce muhakkak kalacak yeri ayarlamanız da büyük önem taşıyor. Gittiğiniz zaman istediğini, önceden yer ayırtmadığınız için istediğiniz düzeyde yerlerde kalma fırsatı bulamayabilirsiniz. Tatilinizin iyi geçebilmesi için kalacak yerinizin düzgün yerler olması önemli.
Şimdi sıra son olarak gitmek istediğiniz yere nasıl ulaşacağınıza geldi. Bu aşamadan sonra tatil günlerinizin gelmesini bekleyebilir ve bavulunuzu hazırlayabilirsiniz.
Bence özellikle yaz aylarında uçak ile ulaşım daha güzel ve daha tasarruflu oluyor. Çünkü otobüs ya da kişisel araba ile yapılan yolculuklarda insanlar daha tatile başlamadan tamamen bitmiş oluyorlar. Tatili de dinlenerek geçirmek zorunda kalıyorlar. Bu aşamada insanların evlerinde de dinlenebileceğini düşündüğümden, uçak bana çok daha mantıklı geliyor.
Eğer havayolu şirketi seçimi konusunda kararsızsanız da yine bir önerim geliyor; Anadolujet. Bu zamana kadar her yolculuğumda Anadolujet’i tercih ettim ve hiç pişman olmadım. Güvenilir hizmetleri, güler yüzlü ve ilgili çalışanları üzerine uygun bilet fiyatları ile her zaman ilk tercihim oluyor. Daha önce Anadolujet’e hiç şans vermediyseniz hemen internet sitesine girerek biletinizi almanızı öneriyorum. Yolculuk öncesinden, yolculuk bitene kadar profesyonel bir hizmetle karşılaştığınızı söyleyebilirim. Sürekli güncellenen yeni kampanyaları ile de sizi takipte bırakıyor. Örneğin, bu aralar Adana ve Ankara arası ulaşımın 39,99 TL olduğunu gördüm. Bunun dışında da yine Bursa ve Ankara arası biletler 39,99 TL’ye indirilmiş. Kesinlikle değerlendirmeniz gerektiğini düşünüyorum.

Son olarak, “Jetgenç” dedikleri bir kategori var. 13 ile 25 yaş aralığındaki kişiler bu kategoriden faydalanabiliyor. Hem daha ucuz uçak biletlerinden hem de bu kategoriye özel pek çok fırsattan yararlanabiliyorlar. Ucuz uçak bileti bulmak isteyen herkesin Anadolujet’i ziyaret etmesini ve kısa sürede nasıl da ucuz biletler bulabildiğini deneyimlemesini öneriyor ve iyi tatiller diliyorum!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder