Çarşamba, Eylül 30, 2015

Ne Durumdayız

Eylül'ün son gününde ne durumdayız bir bakalım.

Düğün tarihimiz belli olduğundan bu yana aklım hep bir karış havada yalan yok :) Ama elimden geldiğince işime yansıtmamaya çalışıyorum...

Bugün itibariyle tam 7 ay, 22 gün var...
Araştırmaya erken başladığımız için çok da sıkıntılı bir durumda değiliz.

Marmaris'te evleniyorsanız eğer maalesef pek de bir seçeneğiniz yok, ne kadar farklı bir şey isterseniz isteyin yolun sonu hep aynı yer : Pineta Hotel :) He ben bundan şikayetçi miyim?- hayır. Adamların işi bu olduğu için gerçekten gözüm kapalı tamam dedim. Bugün kaparo verilecek ve ta taam, 21 Mayıs bizim tarihimiz olarak kayıtlara geçecek :)

Organizasyon işi çok kolay olacak, çünkü düğün mekanımızın anlaşmalı olduğu bir firma var ve onlar yapacaklar süslemeleri, ama ben pek tabi ki eklemelerde bulunacağım :)
Önemli olan nasıl bir konsept istediğimiz.

Orkestra için aklımızda birden fazla yer var ama içlerinden en çok bir tanesine sıcak bakıyorum, yakın zamanda da haber bekliyorum kendilerinden bakalım ne diyecekler.
Evden çıkarken davul zurna işi var onu unutmamak lazım..

Fotoğraf ve video işini hala çözebilmiş değilim, yine bu konuda da aklımda bir iki kişi var, bir kaç yerden de teklif aldım, sanırım bu işi kasım aralık gibi çözeceğiz.

Nikah şekeri konusunda o kadar kararsızım ki, her türlü fikre açığım:) 

Kuaförümle konuşmam lazım en kısa zamanda, hazırlık aşaması için otel bize oda verecek, orada halledersem sanırım pek bir kolay olacak...

Gelinlik - damatlık işi de kasım sonunda hallolacak sanırım, İzmir'de bir arkadaşımızın gelinlik mağazası var, ne istersek dikebileceklerini söylediler :) Damatlığı da o arada İzmir'den kıstırırız :)

Kına için nasıl bir elbise istediğimi biliyorum, onu halam dikecek...
Bindallıyı ise sadece kına yakılırken giyeceğim.

Kınaya gelenlere ufak hediyeler dağıtacağım elbette, onları yavaştan düşünmeye başladım.

Ev işini sezondan dolayı henüz kesinleştiremedik ki zaten şimdi kiralayıp ta boşuna kira vermenin mantığı yok.. Onu da ocak şubat gibi halledip, ardından eşyalarımızı almaya başlarız sanırım..

Eşya konusunda ben pek takım insanı değilim, birbirinden bağımsız, spor ve ferah eşyaları seviyorum.. Ona göre bakacağız eşyalara, Koltuklarda tercihim eğer İzmir'de yaptırmaya karar vermezsek Enza Home olacak... Yatak odası için ise hiç bir fikrim yok :)

Beyaz eşyaları Arçelik düşünüyoruz.. Küçük ev aletlerinden ise sadece ütü, çay makinesi ve tost makinesi eksik..

Çeyiz işinin sonu yok bir kere onu baştan söyleyeyim, bir ton şey almama rağmen hala eksiklerim var :)Bana hediye almak isteyen yakınlarıma söylüyorum şuyum buyuk eksik diye alıyorlar sağolsunlar :)

İşin en tatlı kısmı balayı içinse Santorini'yi düşünüyoruz 3 gecelik bir kaçamak sezon başlamadan önce sanırım dinlenmemiz için yeterli olacak bize..

Benim için dua edin olur mu hepsi kolaylıkla hallolsun diye :)

Bu notlarım da bana hatırlatma olsun ve burada dursun :)


5 yorum:

 1. Canımmmm çok mutlu ol , çok güzel heyecanlar bunlar valal okurken ben bile heyecanlandım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim şekerim :) valla güzel heyecanlar bakalım çıktık bir yola :)

   Sil
 2. Merhaba, bloğunuzu çok beğendim. Böyle bir bloğa sahip olduğunuz için sizi kutluyorum.
  Sizi kendi bloğuma davet etmek istiyorum. http://beyazlimon.blogspot.com/.
  Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, teşekkür ederim ziyaretiniz için :)

   Sil
 3. Paylaşımlarınız harika... ilgi ile takip ediyoruz. daha sık güncellenen paylaşımlar ile sitenizi devamının sürmesini tavsiye ediyorum.

  http://sanayitipicaymakinesi.com/
  http://www.remtamutfak.com/
  Çay Makinesi
  Çay Makinası

  YanıtlaSil