Perşembe, Mayıs 28, 2015

Ürün İnceleme | Solante Pigmenta 50+ Güneş Kremi

Siz de benim gibi çilli ve  güneş gördümü aniden leke beliriveren bir cilt yapısına sahipseniz kendinizi güneşten iyi korumanız gerekiyor demektir. Farkettim ki her sene başka bir güneş kremi deniyorum. 
Geçen sene Avene, ondan önceki sene Roc kullanmıştım. 
Bu sene eczacımın tavsiyesiyle ''Solante Pigementa'' ile tanıştım. 
Öncelikle 150 ml lik boyutu ile beni benden aldı, bir paket ile bütün  bir yazı çıkarırım diye düşünüyorum. 


Özelliklerine gelirsek eğer, öncelikli olarak yüksek derecede güneş koruması, cilt lekelerini önleme ve var olanları yok etmeyi vaadediyor. Bu güneş kremi cilt lekerine sahip olanlar için özel olarak geliştirilmiş bir formüle sahip. 

Alalı 1 haftayı biraz geçti, ilk izlenimlerim kolay emiliyor, yağlı değil, kokusu yok. Suyla temas ettiğinde çıktığını düşünüyorum, o yüzden denizden çıktıktan ya da yüzünüzü yıkadıktan sonra ürünü tekrar uygulamanız gerekiyor. 
Uygulamaya başladığımdan beri cildimdeki kızarıklıkların kaybolduğunu ve koyu lekelerin açılmaya başladığını farkettim. Yaz sonunda bu ürünle ilgili tekrar bir post yapacağım bütün değişiklikleri anlatabilmek için.

Yalnız bu kremin uygulanması diğer kremlere göre biraz daha farklı, bezelye kadar kremi avucunuza alıyorsunuz, iki avucunuza yayıyorsunuz ve yüzünüze tampon hareketlerle uyguluyorsunuz. 

Fiyatı diğer güneş kremlerine göre biraz daha yüksek evet, ancak diğer kremlerin 50 ml lik paketine 60 TL verirken bunun 150 ml lik paketine 85 TL vermek çok daha mantıklı.


Bu ara arka arkaya çok ürün incelemesi yaptım farkındayım :) Umarım sıkılmadan okuyorsunuzdur ve işinize yarıyordur :)


*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *
Bir de kendi ağızlarından dinleyelim;

Solante Pigmenta Sun Care Lotion Long Acting SPF50
Ciltteki koyu renkli lekelerin temel nedeni güneştir. Solante Pigmenta, hem yeni leke oluşmasını hem mevcut lekelerin daha da koyulaşmasını önlerken bir taraftan da mevcut lekelerin giderilmesi için bilinen en güçlü etkilerden birini sunar. Bu benzersiz kombinasyon, ciltlerinde leke sorunu olan kişiler için özel olarak geliştirilmiştir.
Yağsız, non-komedojenik, hipoalerjik, suya dayanıklı formül
Bir Üründe Birden Fazla Özellik
 • Çok yüksek derecede UVA ve UVB koruması
• Cilt pigmentasyonunu önler.
• Anti-aging / Antioksidan
• Ultra nemlendirici

2 yorum:

  1. Bir türlü kullanmak kısmet olmadı bu kremi ama lekeleri açıyor dedin ya tam kalbimden vuruldum sanki ;)))

    YanıtlaSil